Кардіовертер-дефібрилятор Primo MRI складається з електродів, які фіксуються в серці людини та приладу, який розміщується під шкірою і до якого під’єднані електроди.
Його задача контролювати ритм та зняти напад при виникненні загрози.
Операція малоінвазивна та проводиться під місцевою анестезією. Пацієнту вводять седативні препарати, щоб зменшити тривожність, а сама процедура триває 30-60 хвилин:
- Спочатку лікар знеболює ліву підключичну ділянку, проводить розріз на шкірі (3-5 см) і через пункцію в підключичній вені вводить електроди в порожнину серця.
- Потім лікар фіксує електроди і тестує їх.
- Після тестування лікар розділяє жирову тканину та м’яз під шкірою і формує «кишеньку» для кардіовертер-дефібрилятора.
- І лише потім спеціаліст з’єднує електроди з приладом, встановлює сам прилад і накладає шви.
Якщо прилад виявляє не надто серйозне порушення ритму, він генерує серію безболісних електричних імпульсів для корекції ритму.
Якщо це не допомагає або порушення ритму досить серйозне, прилад генерує невеликий електричний удар — кардіоверсію.
Якщо ж і це не допомагає або порушення ритму дуже серйозне, прилад генерує ще сильніший електричний удар — дефібриляцію. Через 1-2 дні після операції проводиться програмування апарату.
Це безболісна процедура, яка не вимагає повторного хірургічного втручання. Всі прилади потребують заміни. Якщо небезпечна аритмія не виникає, то апарат може перебувати в «режимі очікування» роками.
Реімплантація зазвичай менш тривала процедура. Якщо електроди функціонують добре, їх підключають до іншого апарату.
Показаний до встановлення у пацієнтів з:
- фібриляцією шлуночків;
- шлуночковою тахікардією та іншими тахіаритміями.
Пацієнтам зі встановленим кардіовертер-дефібрилятором Primo MRI можна проходити МРТ-діагностику попередньо попередивши свого лікаря. Під час МРТ-сканування пацієнт може відчувати тепло або вібрацію в області імплантації, але вони не небезпечні для пацієнта.