Приблизно 800 мільйонів людей у світі страждають від захворювань хребта: сколіозу, дегенеративних уражень дисків, спондильозу, спондилоартрозу, згідно з даними, опублікованими в міжнародному журналі Global Spine J. Вилікувати подібні патології можливо завдяки операціям із застосуванням спеціальних імплантів-гвинтів. Як проходить втручання та як обрати виробника гвинтів, якщо на вигляд вони всі однакові? Читайте про це далі в статті.
Що таке гвинти та які є покази для їх встановлення?
Гвинти – це імплантати, які застосовуються при хірургічному лікуванні хвороб та травм хребта. Вони є одними з компонентів стабілізаційних спінальних систем, що забезпечують підтримку та укріплення структур хребта, виправляють деформації та усувають біль. Встановлюють ці імплантати у випадках, коли консервативні методи лікування не дають значного поліпшення, або коли стан пацієнта настільки важкий, що вимагає негайного хірургічного втручання.
Показами до встановлення стабілізаційних систем можуть бути:
- дегенеративні ураження дисків;
- спондилолістез;
- переломи чи вивихи;
- стеноз хребтового каналу;
- деформації хребта;
- пухлинні ураження;
- псевдосуглоби тощо.
Як встановлюється система стабілізації?
Імплантація спінальних систем відбувається відкритим та малоінвазивним крізь шкірним методами. У порівнянні з відкритою операцією, встановлення гвинтів крізь шкірним методом відбувається через невеличкі проколи, що дозволяє зберегти цілісність м'язової тканини. Завдяки цьому процес одужання та повернення пацієнта до нормального життя відбувається швидше.
Більше про те, як проходить малоінвазивна операція на хребті дивіться у відео: Малотравматична операція на хребті. Кадри з операційної
Як вибрати виробника гвинтів?
Навіть якщо зовнішній вигляд імплантатів різних виробників здається однаковим, існує багато нюансів, знаючи про які, ви зможете обрати оптимальний варіант гвинтів.
Окрім фізичних характеристик імплантів – форми та розмірів, при виборі гвинтів важливо враховувати такі фактори, як:
- Якість матеріалів. Підбір матеріалів є важливим фактором при виготовленні гвинтів. Високоякісний матеріал забезпечує міцність, стійкість та довговічність імплантатів, зменшуючи ризик відторгнення та ускладнень після операції.
- Технологічні стандарти виробництва і сертифікація продукції. Виробництво гвинтів повинно відповідати високим медичним стандартам і отримати необхідні сертифікати якості та безпеки.
- Адаптація до різних захворювань хребта. Важливо, щоб виробник пропонував широкий спектр гвинтів, розроблених для різних типів захворювань хребта, наприклад: спеціалізовані імплантати для сколіозу, дегенеративних уражень дисків, спондилолістезу тощо.
- Інвестиції в дослідження і розробки. Компанії, які активно інвестують у дослідження та розробки нових технологій, часто здатні пропонувати більш передові рішення для лікування хребта, що може позитивно вплинути на результати операцій та процес відновлення пацієнта.
- Досвід і репутація компанії. Репутація виробника гвинтів у медичній галузі може вплинути на довіру лікарів та пацієнтів до продукції цієї компанії.
Тож орієнтуючись на ці критерії, лікарі та пацієнти можуть обрати оптимальний варіант гвинтів та бути впевненими у виборі найефективнішого та найбезпечнішого рішення для лікування захворювань хребта.
Дивіться анімаційний ролик про те, як обрати гвинти на прикладі провідного виробника – американської корпорації Medtronic: Гвинти Medtronic: стандарти якості для здоров'я хребта
Як проходить реабілітація після встановлення гвинтів?
Процес реабілітації пацієнтів після операції на хребті залежить від типу втручання, віку пацієнта та загального стану його здоров'я.
- Відразу після операції пацієнт зазвичай проводить деякий час у лікарні під медичним наглядом. В залежності від типу операції госпіталізація може тривати від 1 до 7 днів і більше.
- Після виписки з лікарні пацієнтам можуть призначати фізіотерапевтичні процедури та спеціальні вправи для посилення м'язів та відновлення рухливості хребта.
- Далі пацієнти поступово повертаються до повсякденної діяльності, але з обережністю та під наглядом лікаря. Зазвичай рекомендується уникати важких фізичних навантажень та дотримуватися інших побутових обмежень протягом певного періоду часу.
Важливо зазначити, що кожен випадок реабілітації є індивідуальним, і план відновлення повинен розроблятися у співпраці з лікарем, що спеціалізується на хірургічному лікуванні захворювань хребта та фахівцями з фізіотерапії.
Чи потрібно потім знімати систему стабілізації хребта?
Після встановлення, система стабілізації має слугувати пацієнту протягом всього життя, а її заміна чи видалення може відбуватися в окремих крайніх випадках.
Більше про сучасні методи лікування хвороб хребта дивіться на YouTube-каналі COR-Medical life