Атріосептальний дефект (ACД) — вроджена вада серця, наявним дефектом якої є анатомічний отвір в міжпередсердній перегородці.
У лівому передсерді артеріальний тиск дещо вищий, ніж у правому, кров через АСД потрапляє до правого передсердя і тоді права частина серця розширюється. Їй доводиться працювати більше, ніж зазвичай.
Інколи про ваду серця можна не здогадуватись — цей стан буває безсимптомним. Але якщо отвір значний, то правий бік серця стає роздутим, правий шлуночок виконує більше роботи, легені стають перенапружені.
Симптоми АСД:
- шуми в серці;
- тахікардія/брадикардія; збої ритму серцебиття;
- порушення частоти дихання при фізичних навантаженнях;
- прискорене дихання;
- часті легеневі інфекції;
- втома;
- пітливість.
Важливо закрити дефект навіть якщо він безсимптомний, бо існує ризик, що правий шлуночок з часом вийде з ладу.
Симптоми АСД у дорослої людини:
- аритмія;
- задишка;
- набряки ніг.
Закриття АСД
Інтервенціональне закриття:
Проводиться в лабараторії катетеризації серця.
Процедуру проводить кардіолог під місцевою або загальною анестезією. Точний розмір АСД вимірюється за допомогою ультразвукової трансезофагеальної ехографії, внутрішньосерцевої ехографії.
Оклюдери ASD та UNI розміщують у анатомічному отворі вади, доставляючи їх до серця за допомогою катетера та штовхача через стегнову вену.
Оклюдер складається з лівого та правого дисків. Лівий диск розгортається та розміщується безпосередньо біля перегородки, ідентичні дії проводять з правим диском. Прилад закриває дефект між двома дисками.
Розмістивши оклюдер в правильному положенні лікар вилучає систему доставки. З часом серцева тканина затяне пристрій і він стане невід'ємною частиною перегородки.
Процедура триває всього 60 хв.
МРТ та оклюдер
| Оклюдер та аеропорт
|
Пристрій не містить магнітних частин. МРТ можна проводити одразу після процедури зі встановлення окклюдера
| Пристрій дозволяє проходити металошукачі при скануванні безпеки в аеропорту
|
*Інформацію взято з офіційного сайту Occlutech