Коблація

Тенденціями в багатьох інвазивних напрямках медицини стали коагуляція та коблація.

Коблація — це метод холодно-плазмової хірургії, що широко застосовується в ЛОР-хірургії.

При коблації використовують плазму температурою до 70° C, за дією цей метод схожий на плазмову коагуляцію.

В отоларингології холодно-плазмова коблація використовується при видаленні мигдалин, аденоїдів, корекції хропіння і т.д.

У порівнянні з традиційною ЛОР-хірургією коблація дозволяє знизити рівень післяопераційних ускладнень (інфекувань та кровотеч), скорочує час післяопераційної реабілітації, прискорює загоєння ран. У пацієнтів з гіпертрофією мигдалин та хронічним тонзилітом мигдалини видаляють цим методом, з аденотомією — видаляють аденоїди.

Завдяки тому, що капіляри і дрібні судини коагулюються одразу місця надрізів не кровоточать, а тому, що температура не перевищує 70°C хірург не залишає опіки на здорових тканинах. Процедуру проводять ендоскопічно під місцевою або загальною анестезією. Лікар вводить ендоскоп у носоглотку та виводить збільшене зображення на монітор, а потім вправно маніпулюючи апаратом для коблації проводить хірургічне втручання.

Нещодавно видалення мигдалин та аденоїдів були досить травматичними процедурами, холодно-плазмова коблація зробила ці втручання практично безкровними. Зарубіжні клініки використовують цю методику з кінця 90-х років, сьогодні ж у світі проводять понад 100 тис. хірургічних операцій за допомогою коблатора.

Успішною коблація є і в лікуванні гіпертрофічного риніту.

Ця методика може вважатись універсальною, високоефективною та базпечною. Вона вивела ЛОР-хірургію на якісно новий рівень полегшивши роботу отоларингологів. Електричний струм утворює плазму у розчині електроліта, використання плазми створює можливість дозування впливу. Окрім ЛОР-хірургії коблація використовується в травматології (атроскопічні операції), нуклеопластиці (лікуванні міжхребцевих гриж). Про прилад для коблації та плазмові електроди дізнаєтесь дещо згодом.