«Швидкість, що рятує». Команда COR-Medical розробила кровоспинний джгут COR-Еx

Команда торгової марки COR-Medical поєднала свій багаторічний досвід роботи в медицині з рекомендаціями лікарів і тактичних медиків, щоб створити джгут для тимчасової зупинки кровотеч з кінцівок під назвою COR-Еx.

За допомогою джгута вирішується одна з найчастіших проблем у тактичній медицині – критичні кровотечі з кінцівок. Це найбільш небезпечне ускладнення після поранення. За статистикою НАТО, зі 100% загиблих на полі бою, близько 70% втрачають життя саме через неконтрольовану критичну кровотечу.

Під час зупинки кровотечі кожна хвилина важлива, адже організм людини може перенести  без загальних ускладнень втрату лише 0,5 л крові. Втрата 1 л крові вже є небезпечною, а понад 1 л – загрожує життю. Якщо втрачено понад 2 л крові, то зберегти життя можливо лише за умови невідкладного переливання крові та кровозамінників. Отже, будь-яку кровотечу необхідно терміново зупинити. 

Саме тому в умовах війни кровоспинний засіб має бути не лише у кожного військового, а й цивільного. З початку бойових дій в Україні спостерігається дефіцит якісних і простих у використанні джгутів. Саме тому команда COR-Medical вирішила розробити власний продукт.

«Як лікар, я розумію, що в умовах війни турнікет має бути в кожного. Я намагався знайти якісний кровоспинний засіб для членів родини, друзів та колег, але зробити це в умовах бойових дій виявилося не так просто. Так виникла ідея створити власний джгут. COR-Еx – це кровоспинний засіб, який би я хотів мати з собою, якщо станеться загрозлива для життя ситуація. Головна цінність джгут – можливість швидко зупинити кровотечу, відлік йде на секунди. Тому завдання полягало в тому, щоб людина, котра знаходиться у стані шоку після поранення, могла сама собі накласти джгут навіть однією рукою», – зазначив один з ініціаторів розробки джгута COR-Еx, директор компанії «Іридіум» Тигран Амалян.

Як працює кровоспинний джгут COR-Еx від COR-Medical?

Основою джгута є еластичний шнур довжиною близько метра та діаметром не менше ніж 8 мм. На одному кінці шнура розміщується направляючий хвостовик з міцного та пружного матеріалу. Його довжина та міцність зроблена з розрахунком, щоб джгут можна було протягнути під придавленою нижньою кінцівкою. 

На іншому кінці шнура розміщується петля для протягування, в неї інтегрований фіксуючий елемент у вигляді двох клинових стопорів, що забезпечує швидке та надійне закріплення шнура основи при накладанні джгута у робоче положення на пошкоджену кінцівку.

Інтуїтивно зрозуміла конструкція джгута дає можливість накласти його навіть однією рукою. Швидкість накладання складає до 10 секунд. Зазначимо, що COR-Еx підходить для використання в екстремальних погодних умовах (від -50 до +50 градусів Цельсія).  

Зовсім скоро презентуємо розгорнуту відеоінструкцію джгута COR-Еx. Стежте за оновленнями. З питань співпраці телефонуйте 0800 402 400 або пишіть на пошту info@cor-medical.com