У Києві презентували україномовний підручник бойової тактичної допомоги потерпілим

У «Золотій залі» Національної наукової медичної бібліотеки відбулася презентація Підручника бойової тактичної допомоги потерпілим.

Цей підручник – українська версія стандартів НАТО щодо надання первинної домедичної допомоги на полі бою. Його переклав співробітник Київського міжнародного університету, доктор медичних наук, майор медичної служби ЗСУ Костянтин Трінус.

Під час заходу Трінус акцентував увагу на важливості надання правильної догоспітальної допомоги пораненим. Оскільки майже 90% смертельних випадків у бою відбуваються до того, як потерпілого доставляють до лікувального закладу. Підручник українською мовою допоможе військовослужбовцям, правоохоронцям волонтерам та іншим людям навчитися якісніше надавати першу домедичну допомогу.

Підручник вдалося надрукувати завдяки спонсорській допомозі торгової марки COR-Medical, а також Олександра Сиченка та Олександра Косякова.

Також на презентації були представленні інші актуальні у військовий час продукти, що можуть в лічені хвилини врятувати людині життя: тактична аптечка-підсумок COR-KIT, джгут CorEx, ранові пов'язки від компанії Smith&Nephew тощо.

У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України, військові, волонтери, журналісти. Серед волонтерів чисельну групу складали члени Ротарі - найбільшої гуманітарної організації світу.

Більше про підручник від автора україномовної версії Констянтина Трінуса – майора медичної служби ЗСУ та кандидата наук дивіться у відео: