Versajet™: швидке та точне очищення ран та опіків

Очищення раневої поверхні є одним з найважливіших етапів в лікуванні та загоєнні ран. Є багато методів обробки ран, проте один з найсучасніших – це гідрохірургічне очищення із використанням апарату Versajet™. Метод увійшов у світову медичну практику понад 20 років тому, проте в Україні став доступний у 2023 році. Апарат скорочує кількість процедур очищення раневих поверхонь, суміщає в собі декілька хірургічних інструментів та прискорює одужання пацієнта. Що це за технологія, як вона працює і в чому її плюси, читайте далі в статті!

Що таке гідрохірургічна система Versajet™?

Versajet™ (Smith&Nephew) – це новітня система для гідрохірургічного очищення ран, яка використовується в операційних та амбулаторних умовах. Система працює шляхом створення «леза» з високошвидкісного струменю фізрозчину, яким лікар очищує поверхню рани від мертвих тканин та бактерій. 

Versajet™ дозволяє ефективно очистити рану за одну процедуру, зберігаючи при цьому здорові навколишні тканини. 

В яких випадках застосовується Versajet™?

Система Versajet™ застосовується для очищення:

  • хронічних ран – допомагає видалити нежиттєздатні тканини та готує рану до подальшого лікування, наприклад, до терапії негативним тиском тощо.
  • опіків – незамінний для лікування уражень середніх та глибоких шарів шкіри. 
  • гострих раневих та травматичних ушкоджень – очищення та видалення великих ділянок некротизованих тканин тощо.

Також завдяки Versajet™ можна підготувати рану для подальшої пересадки шкіри. Адже після обробки залишається чиста та рівна ранева поверхня, готова до трансплантації. Зробити це можна за одну процедуру.

Як відбувається очищення ран з використанням VersaJet™?

Versajet™ це один інструмент з декількома функціями. Завдяки його використанню хірург може утримувати, розрізати та видаляти пошкоджені тканини й забруднення, а також одночасно зрошувати рану стерильним фізіологічним розчином.

Для цього на спеціальну робочу ручку спрямовується потік рідини, який одночасно омиває раневу поверхню й видаляє забруднення, інфіковані та некротичні тканини з рани. А завдяки вакууму, це все спрямовується в гнучку трубку, котра відводить відпрацьовану рідину з видаленими тканинами до контейнера для збору.

Система Versajet™ має різні параметри очищення раневої поверхні, що дозволяє лікарю підлаштувати інструмент окремо під кожен випадок та максимально зберегти життєздатні тканини навколо рани. Це особливо актуально на ділянках обличчя. 

Також Versajet™ знижує бактеріальне навантаження в рані, що в результаті прискорює її загоєння. Декілька досліджень також показали, що використання системи VersaJet™ може скоротити госпіталізацію на 3-6 днів при лікуванні хронічних ран порівняно з традиційними методами обробки ран – застосуванням скальпеля або імпульсного промивання рани.

Основні переваги використання Versajet™ для лікування ран та опіків:

  • швидке та ефективне очищення раневого ложа; 
  • наявність різних режимів під різні операційні задачі;
  • скорочення кількості необхідних повторних процедур;
  • точне висічення нежиттєздатних тканин та збереження навколишніх здорових тканин;
  • можливість підготувати раневу поверхню до трансплантації шкіри за одну процедуру тощо. 

Дивіться анімацію, щоб побачити, як проходить процедура обробки ран з системою VersaJet™: «Принцип роботи гідрохірургічної системи VersaJet™»

Скільки в середньому триває процедура очищення ран з системою?

Тривалість процедури залежить від розміру рани чи опіка, але в середньому займає 15 хвилин

Як давно застосовується ця технологія?

Апарат з’явився понад 20 років тому. За цей час вдалося підтвердити безпечність та ефективність гідрохірургічної обробки ран, зокрема використання системи VersaJet™. В Україні подібний апарат почав застосовуватись у 2023 році. 

Де саме в Україні доступний такий метод лікування?

Перший апарат VersaJet™ встановлено в опіковому центрі Київської міської клінічної лікарні №2. Більше про досвід використання системи від спеціаліста лікарні дивіться в нашому відео: «Унікальна система обробки ран та опіків VersaJet™ вже в Україні!»


Отримати консультацію щодо гідрохірургічної системи VersaJet™ ви можете за номером: 0800 402400