Каталог продуктов

Лікування геморагічного інсульту

Лікування АВМ (артеріовенозних мальформацій) судин головного мозку

Артеріовенозна мальформація (АВМ) — вроджена судинна патологія. Являє собою клубок хаотично переплетених судин, що розташовані в головному мозку. 

Ці судини мають тоншу стінку за нормальну, а тому є ризик, що вони розірвуться. 

Клінічні прояви АВМ:

  • розрив мальформації з формуванням внутрішньочерепного крововиливу;
  • напади судоми;
  • головний біль.

Крововилив з мальформації є найчастішим та найбільш загрозливим його клінічним проявом. 

Летальність при розривах АВМ у неоперованих хворих 30%, інвалідизація — 50%.

Геморагічний тип перебігу характерний 42-65% мальформацій. Крововилив частіше відбувається за невеликих розмірів АВМ і їх глибинному розташуванні.

Клінічно крововилив проявляється раптовим сильним головним болем, порушенням свідомості, слабкістю і втратою чутливості кінцівок. 

Судоми виникають у 17-40% хворих з АВМ. Найчастіше це раптові скорочення м'язів рук та ніг. Але епілептичні напади можуть проявляти себе також порушеннями чутливості, серцебиттям, почервоніння обличчя. 

Судоми більш характерні для великих мальформацій, що розташовані поверхово. 

Головний біль (без крововиливу) виникає у 5-25% пацієнтів. Його характеризує чітка локалізація, мала інтенсивність, тривалість протягом трьох і більше годин. Біль можу бути пульсуючим. Головним болем страждають хворі з поверхневими АВМ. 

Імовірність крововиливу з АВМ

У середньому, імовірність крововиливу з АВМ складає 2-4% в рік.

Ймовірність розриву АВМ впродовж 25 років складає 50%.

Кровотечі з АВМ нерідко виникають у людей віком 20-40 років, що не страждають артеріальною гіпертонією. 

Методами діагностики мальформацій є:

  • КТ;
  • МРТ;
  • Ангіографія;
  • Церебральна артеріографія.

Існують такі способи лікування АМВ:

  • Відкрита хірургія (резекція АМВ) — інвазивна процедура, хірургічне видалення невеликих АМВ, це відносно безпечна та ефективна процедура.
  • Ендоваскулярна емболізація рідким агентом — мініінвазивна ефективна процедура.
  • Радіохірургія — променева терапія, яка полягає в опроміненні патологічного вогнища високою дозою гамма- випромінювання. В ендоваскулярній емболізації використовують імплантат для емболізації судин ONYX™. 

Лікування аневризм судин головного мозку

Аневризма судин головного мозку (церебральна аневризма або внутрішньочерепна аневризма) представляє собою випячування стінки артерії. Як правило, церебральні аневризми виникають внаслідок відсутності нормальної тришарової будови судини, коли стінка судини представлена тільки з’єднувальною тканиною, а м’язова тканина та еластична мембрана — відсутні.

Розрив церебральної аневризми представляє собою най частішу причини виникнення нетравматичного субарахноїдального крововиливу  геморагічного інсульту.

Субарахноїдальний крововилив являє собою одну з найтяжчих та частих форм порушення мозкового кровообігу. Зазвичай, церебральні аневризми безсимптоні та їх діагностують випадково.

Але є ряд не прямих симптомів, після яких необхідно робити більш детальну діагностику:

  • Розмитий зір;
  • Складність з рухом очей;
  • Параліч м’язів обличчя, як правило на одній із сторін;
  • Проблеми з мовою;
  • Головний біль;

Симптоми розірваної внутрішньочеревної аневризми наступні:

  • Раптова сильна головна біль. Пацієнти дуже часто описують цей біль як «від удару блискавки» через схожість з різким та раптовим ударом по голові;
  • Нудота та блювання;
  • Розмитий або подвійний зір;
  • Біль при погляді на світло;
  • Судоми тіла, втрата свідомості.

Сьогодні не має єдиної теорії виникнення церебральних аневризм, більшість лікарів вважають виникнення цього захворювання багатофакторним:

  • Спадковість — вроджений дефект в м’язовому шарі церебральних артерій;
  • Травма артерії;
  • Бактеріальна емболія;
  • Радіаційний вплив;
  • Атеросклероз судинної стінки;
  • Високий артеріальний тиск;
  • Інфекційні захворювання церебральної системи.

Найбільш ефективними та поширеними методами інструментальної діагностики для виявлення аневризм судин головного мозку є: 

  1. Комп’ютерна томографія головного мозку (КТ);
  2. Магнітнорезонансна томографія (МРТ);
  3. Дистальна церебральна ангіографія — «золотий стандарт» для найбільш точного виявлення причини внутрішньочерепного крововиливу.

Всім пацієнтам, у котрих виявлено аневризму судин головного мозку, показано хірургічне лікування з виключення аневризм. На даний момент для виключення аневризми з кровотоку застосовують два основних методи:

  • Відкрита мікрохірургічна операція;
  • Ендоваскулярне втручання.

Відкрита мікрохіругічна операція включає в себе декілька основних етапів:

  1. Трепанація черепу;
  2. Розтин твердої мозкової оболонки;
  3. Виключення аневризми з кровотоку шляхом кліпування;
  4. Закриття операційної рани.

Малоінвазивним методом виключення церебральних аневризм є ендоваскулярне втручання (процедура «койлінгу»).

Процедура проводиться під наркозом.

Лікар нейрохірург через прокол стегнової артерії під рентген-випромінюванням вводить мікрокатетер Phenom™ або Echelon™ та за допомогою нейромікропровідника AVIGO™ доставяляє катетер до аневризми судини головного мозку. Далі по цьому мікрокатеру лікар доставляє у порожнину аневризми мікроспіралі AXIUM™, які використовують для ендоваскулярного лікування внутрішньочерепних аневризм, які від’єднуються механічним шляхом та залишаються в аневризмі.

Завдяки мікроспіралям проходить тромбоутворення в порожнині аневризми, внаслідок чого вона виключається з кровотоку. В деяких випадках, коли анатомія аневризми має велику шийку, при якій може відбуватись «випадання» спіралі з порожнини аневризми, лікарі використовують так званий стент-підтримки Solitaire™ AB, який також залишається у судині разом з мікроспіралями, або балон-підтримки HyperForm™/ HyperGlide™, який лікар роздуває під час процедури «койлінгу», підтримуючи тим самим мікроспіраль у аневризмі, а потім витягує балон з судини.


У випадках великих та гігантьских аневризм лікарі використовують метод імплантації потоко-перенаправляючого стенту (Flow-divertor) Pipeline™ Flex з покриттям Shield Technology™ високої щільності плетення в артерію в області шийки аневризми.

Ця процедура також проводиться під наркозом.

Лікар нейрохірург через прокол стегнової артерії під рентген- випромінюванням вводить мікрокатетер Phenom™ 0.027” або Marksman™ та за допомогою нейромікропровідника AVIGO™ доставяляє катетер до шийки аневризми.

Для кращої дистальної підтримки додатково використовується внутрішньочерепний підтримуючий катетер Navien™ A + . Далі по мікрокатеру лікар доставляє потоко-перенаправляючий стент (Flow-divertor) Pipeline™ Flex з покриттям Shield Technology™.

Стент скеровує потік крові по артерії та блокує надходження крові у мішок аневризми, аневризма в свою чергу тромбується, тим самим виключається ризик її розриву.

Дана методика являється найбільш фізіологічною, оскільки при імплантації стента відбувається реконструювання стінки артерії.

Стент, що перенаправляє потік, має велику щільність плетіння, а отже, більший відсоток покриття шийки аневризми, що окрім потік-перенаправляючої дії, також, сприяє ендотелізаціі шийки аневризми.


Основними перевагами ендоваскулярного виключення аневризм судин головного мозку є:

  • Менший срок госпіталізації;
  • Малоінвазивність; 
  • Доступ до локалізацій, де неможливе кліпування.

Детальніше про продукцію для лікування геморагічного інсульту читайте далі. 

 

Система для жидкой эмболизации Onyx™ (Medtronic)

Система для жидкой эмболизации Onyx™ (Medtronic)

Onyx™ (Medtronic) – это жидкое неадгезивная эмболическое вещество, предназначенное для эмболизации поражений периферической сосудистой системы, включая эндопоток, артериовенозные мальформации, воротные вены, кровотечения и опухоли. Больше инфо..
Микрокатетер Apollo™ с отделяемым кончиком для доставки эмболического вещества Onyx™ (Medtronic)

Микрокатетер Apollo™ с отделяемым кончиком для доставки эмболиче...

Микрокатетер Apollo™ для доставки эмболического вещества Onyx™ (Medtronic) – это однопросветный катетер с отверстием на конце, который предназначен для супер селективной инфузии прописанных врачом препаратов, таких как эмболизирующие и ди..
Микрокатетер Marathon™, управляемый током крови (Medtronic)

Микрокатетер Marathon™, управляемый током крови (Medtronic)

Микрокатетер Marathon™, управляемый током крови представляет собой однопросветный катетер с отверстием на конце, предназначенный для субселективного введения назначенных врачом лекарственных препаратов, таких как эмболические и диагностические матери..
Отделяемая спираль Axium™ (Medtronic)

Отделяемая спираль Axium™ (Medtronic)

Семейство спиралей Axium™ используется для эндоваскулярной эмболизации внутричерепных аневризм, артериовенозных мальформаций и артериовенозных фистул. Больше информации об эмболизационной отделяемой спирали Axium™ (Medtronic) вы можете прочита..
Устройство для эмболизации Pipeline™ Flex с технологией Shield Technology™ (Medtronic)

Устройство для эмболизации Pipeline™ Flex с технологией Shield T...

Устройство для эмболизации Pipeline™ Flex (Medtronic) с технологией Shield Technology™ предназначено для эндоваскулярной эмболизации церебральных аневризм. Shield Technology™ – запатентованное покрытие, снижающее тромбогенность мат..
Устройство для нейроваскулярного ремоделирования Solitaire™ AB (Medtronic)

Устройство для нейроваскулярного ремоделирования Solitaire™ AB (...

Solitaire™ AB является саморасширяющимся вспомогательным устройством для нейроваскулярного ремоделирования, что может полностью раскрываться, в случае необходимости и полностью извлекаться с целевого сосуда.. Используется для лечения внутричерепных а..
Окклюзионная баллонная система HyperGlide™ и HyperForm™ (Medtronic)

Окклюзионная баллонная система HyperGlide™ и HyperForm™ (Medtron...

Окклюзионные баллонные системы Hyper™ (Medtronic) – это однопросветные катетеры с полной линейкой размеров мягких и супермягких нейроваскулярных баллонов для оптимального выполнения нейроваскулярных процедур. Более побробно о баллонных катетер..