Ischemic stroke treatment
Ризик розвитку ішемічного інсульту зазвичай асоціюється з людьми зрілого віку — старше 65 років. Однак у реальності інсульт може статися з будь-ким у будь-якому віці.
Гострий ішемічний інсульт (інфаркт мозку) — найпоширеніший тип інсульту. Він виникає внаслідок утворення тромбу в судині мозку або як результат атеросклерозу, що блокує кровопостачання мозку. Ішемічний інсульт може бути фатальним, це захворювання потребує негайного лікування.
Симптомами хвороби є:
- людина не може посміхнутися, куток губ опущений;
- людина не може підняти руки догори, або одна рука занадто слабка і не ворушиться;
- людина не може нормально говорити: вимова нерозбірлива та плутана;
- можливі і інші прояви, наприклад, головний біль (зазвичай, надзвичайно сильний), втрата рівноваги, часткова або повна втрата зору, та інші, особливо – у поєднанні з вищеназваними.
Звичайно, це загальні симптоми, їх наявність не означає стовідсотковий вияв хвороби.
Щоб визначити чи інсультом викликані ті чи інші симптоми можна провести такий тест:
1. Попросіть людину посміхнутися, придивіться чи симетрично виглядає обличчя та посмішка.
2. Нехай він (вона) підніме руки, спостерігайте чи не опускаються кінцівки мимоволі
3. Попросіть його (її) повторити нескладне речення: чи не звучить мова заплутано?
Якщо обличчя не виглядає симетрично, руки опускаються мимоволі, а мова нерозбірлива — потрібно негайно викликати лікаря.
Допомога надана протягом перших трьох годин опісля гострого ішемічного інсульту може запобігти розвитку паралічу та інших важких наслідків.
Методами лікування інфаркту мозку є:
- Внутрішньовенний тромболізис — процес розчинення тромбу під впливом введеної в кров’яну систему ін’єкції.
- Внутрішньоартеріальний тромболізис (селективний) — введення тромболітика в місце ураження.
- Змішана терапія — комбінування двох вищезгаданих методів.
- Механічна тромбоектомія — видалення кров’яного згустку за допомогою спеціального пристрою.
Solitaire™ Platinum — пристрій, що відновлює кровоток, видаляє згустки крові (тромби) із закупорених кровоносних судин у пацієнтів, що перенесли гострий ішемічний інсульт шляхом його екстракції з судини. Також його використовують разом з аспіраційним катетером REACT™, який в свою чергу дозволяє «відсмоктати» (аспірувати) тромб з ураженої судини. Такий вид лікування має ряд своїх переваг:
- Збільшення терапевтичного вікна (збільшення часу для порятунку пацієнта).
- Видалення великих тромбів з судинної системи.
- Більш швидке одужання пацієнта з найменшим неврологічним дефіцитом.
Пацієнтам показана тромбоектомія та тромбоекстракція протягом перших 6 годин виникнення захворення та у випадку наявності великого згортку в одній із великих судин мозку.
Суть лікування полягає в тому, що лікар, в більшості випадків — це хірург — нейрорадіолог, під ангіографічним контролем через стегнову артерію вводить провідниковий (робочий) катетер з оклюзійним балоном на дистальному кінці Cello™Balloon Guide Catheter до рівня внутрішньої сонної артерії (ВСА). Після цього по цьому катетеру проводиться нейромікропровідник Avigo™ Hydrophilic guidewire та мікрокатетер Rebar™ або Phenom™ до ураженої ділянки судини головного мозку — тромбу. Виконується додаткова ангіографія для уточнення положення мікрокатетера відносно тромбу. Далі по мікрокатетеру заводиться стент-ретривер Solitaire™ Platinum revascularization device, який розкривають («стягуючи» з нього мікрокатетер) на рівні тромбу, утримують близько однієї хвилини для пенетрації (проникнення) тромбу у ячейки стенту. Виконується додаткова ангіографія для оцінки захвату тромбу. Стент-ретривер видаляється у розкритому вигляді у супроводі аспірації крові, при цьому балон на провідниковому катетері роздувають у просвіті ВСА з метою зупинки антеградного току крові, як профілактика емболії нових ділянок.
Механічна тромбаспірація
Даний вид механічної тромбектомії відрізняється від тромбектомії стент-ретривером тим, що в область оклюзії великої церебральної артерії замість стент-ретривера вводиться направляючий катетер дистального доступу Navien™ A+ intracranial support Catheter або аспіраційний катетер React™ Catheter до тромбу, катетер через ділянку тромбу не проводиться. Виконується аспірація тромбу за допомогою аспіраційної системи Riptide™ Aspiration System або шприцу. Комбінація механічної тромектомії з аспірацією. Особливістю такого методу є доставка мікрокатетеру та стент-ретриверу в область оклюзії великої церебральної артерії по направляючому катетеру дистального доступу або аспіраційному катетеру, установленого перед ділянкою оклюзії. При цій методиці аспірація крові при видаленні стент-ретривера з тромбом проводиться безпосередньо з направляючого катетеру в області оклюзії артерії. Таким чином досягається максимальний ефект тромбектомії при мінімальному ризику виникнення емболії нових ділянок.