Product catalog

Ischemic stroke treatment

Ризик розвитку ішемічного інсульту зазвичай асоціюється з людьми зрілого віку — старше 65 років. Однак у реальності інсульт може статися з будь-ким у будь-якому віці.

Гострий ішемічний інсульт (інфаркт мозку) — найпоширеніший тип інсульту. Він виникає внаслідок утворення тромбу в судині мозку або як результат атеросклерозу, що блокує кровопостачання мозку. Ішемічний інсульт може бути фатальним, це захворювання потребує негайного лікування.

Симптомами хвороби є:

  • людина не може посміхнутися, куток губ опущений;
  • людина не може підняти руки догори, або одна рука занадто слабка і не ворушиться;
  • людина не може нормально говорити: вимова нерозбірлива та плутана;
  • можливі і інші прояви, наприклад, головний біль (зазвичай, надзвичайно сильний), втрата рівноваги, часткова або повна втрата зору, та інші, особливо – у поєднанні з вищеназваними.

Звичайно, це загальні симптоми, їх наявність не означає стовідсотковий вияв хвороби.

Щоб визначити чи інсультом викликані ті чи інші симптоми можна провести такий тест:

1. Попросіть людину посміхнутися, придивіться чи симетрично виглядає обличчя та посмішка.

2. Нехай він (вона) підніме руки, спостерігайте чи не опускаються кінцівки мимоволі

3. Попросіть його (її) повторити нескладне речення: чи не звучить мова заплутано?

Якщо обличчя не виглядає симетрично, руки опускаються мимоволі, а мова нерозбірлива — потрібно негайно викликати лікаря.

Допомога надана протягом перших трьох годин опісля гострого ішемічного інсульту може запобігти розвитку паралічу та інших важких наслідків.

Методами лікування інфаркту мозку є:

  • Внутрішньовенний тромболізис — процес розчинення тромбу під впливом введеної в кров’яну систему ін’єкції.
  • Внутрішньоартеріальний тромболізис (селективний) — введення тромболітика в місце ураження.
  • Змішана терапія — комбінування двох вищезгаданих методів.
  • Механічна тромбоектомія — видалення кров’яного згустку за допомогою спеціального пристрою.

Solitaire™ Platinum — пристрій, що відновлює кровоток, видаляє згустки крові (тромби) із закупорених кровоносних судин у пацієнтів, що перенесли гострий ішемічний інсульт шляхом його екстракції з судини. Також його використовують разом з аспіраційним катетером REACT™, який в свою чергу дозволяє «відсмоктати» (аспірувати) тромб з ураженої судини. Такий вид лікування має ряд своїх переваг:

  • Збільшення терапевтичного вікна (збільшення часу для порятунку пацієнта).
  • Видалення великих тромбів з судинної системи.
  • Більш швидке одужання пацієнта з найменшим неврологічним дефіцитом.

Пацієнтам показана тромбоектомія та тромбоекстракція протягом перших 6 годин виникнення захворення та у випадку наявності великого згортку в одній із великих судин мозку.

Суть лікування полягає в тому, що лікар, в більшості випадків  це хірург  нейрорадіолог, під ангіографічним контролем через стегнову артерію вводить провідниковий (робочий) катетер з оклюзійним балоном на дистальному кінці Cello™Balloon Guide Catheter до рівня внутрішньої сонної артерії (ВСА). Після цього по цьому катетеру проводиться нейромікропровідник Avigo Hydrophilic guidewire та мікрокатетер Rebar™ або Phenom™ до ураженої ділянки судини головного мозку  тромбу. Виконується додаткова ангіографія для уточнення положення мікрокатетера відносно тромбу. Далі по мікрокатетеру заводиться стент-ретривер Solitaire™ Platinum revascularization device, який розкривають («стягуючи» з нього мікрокатетер) на рівні тромбу, утримують близько однієї хвилини для пенетрації (проникнення) тромбу у ячейки стенту. Виконується додаткова ангіографія для оцінки захвату тромбу. Стент-ретривер видаляється у розкритому вигляді у супроводі аспірації крові, при цьому балон на провідниковому катетері роздувають у просвіті ВСА з метою зупинки антеградного току крові, як профілактика емболії нових ділянок.

Механічна тромбаспірація

Даний вид механічної тромбектомії відрізняється від тромбектомії стент-ретривером тим, що в область оклюзії великої церебральної артерії замість стент-ретривера вводиться направляючий катетер дистального доступу Navien™ A+ intracranial support Catheter або аспіраційний катетер React™ Catheter до тромбу, катетер через ділянку тромбу не проводиться. Виконується аспірація тромбу за допомогою аспіраційної системи Riptide™ Aspiration System або шприцу. Комбінація механічної тромектомії з аспірацією. Особливістю такого методу є доставка мікрокатетеру та стент-ретриверу в область оклюзії великої церебральної артерії по направляючому катетеру дистального доступу або аспіраційному катетеру, установленого перед ділянкою оклюзії. При цій методиці аспірація крові при видаленні стент-ретривера з тромбом проводиться безпосередньо з направляючого катетеру в області оклюзії артерії. Таким чином досягається максимальний ефект тромбектомії при мінімальному ризику виникнення емболії нових ділянок.

 

Про обладнання для лікування нейроваскулярних захворювань читайте нижче

 

 

Балонний провідниковий катетер Cello™

Балонний провідниковий катетер Cello™

Балонний провідниковий катетер Cello™ — це катетер з коаксіальними просвітами, плетеним армуванням, двома рентгеноконтрастними позначками (по одній на дистальному та проксимальному кінцях балона), а також роздвоєним хабом з роз’ємом Люер..
Navien™ A+ Intracranial Catheter

Navien™ A+ Intracranial Catheter

Medtronic's Navien™ A+ is an intracranial support catheter with a unique and durable design. It is used in mechanical thrombectomy procedures, treatment of aneurysms and arteriovenous malformations/arteriovenous fistulas (AVM/AVF). ..
The React™ 68 catheter and the React™ 71 catheter (Medtronic)

The React™ 68 catheter and the React™ 71 catheter (Medtronic)

The React™ 68 catheter and the React™ 71 catheter feature a coil and braid design along with end-to-end nitinol construction — easing navigation to the M1 and M2 segments. Combined with the Riptide™ aspiration system, these catheter..
Мікрокатетер Rebar™

Мікрокатетер Rebar™

Мікрокатетер Rebar™ — це порожнистий однопросвітний катетер, призначений для проведення до судини через провідник-направник. На проксимальному кінці катетеру знаходиться стандартний люерівський адаптер, що полегшує приєднання до нього допоміжного приладдя...
 Catheter Phenom™ (Medtronic)

Catheter Phenom™ (Medtronic)

The Phenom™ catheter is a single-lumen catheter with varying hardness that is designed to provide access to small, winding vessels. There is also an inner layer that facilitates the movement of instruments inserted into the lumen of the catheter. The..
Hydrophilic Guidewire Avigo (Medtronic)

Hydrophilic Guidewire Avigo (Medtronic)

Avigo™ hydrophilic guidewire (Medtronic) is indicated for general intravascular use to facilitate targeted catheter insertion into peripheral and cerebral vessels during diagnostic and/or surgical procedures...