Каталог продуктів

Лікування ішемічного інсульту

Ризик розвитку ішемічного інсульту зазвичай асоціюється з людьми зрілого віку — старше 65 років. Однак у реальності інсульт може статися з будь-ким у будь-якому віці.

Гострий ішемічний інсульт (інфаркт мозку) — найпоширеніший тип інсульту. Він виникає внаслідок утворення тромбу в судині мозку або як результат атеросклерозу, що блокує кровопостачання мозку. Ішемічний інсульт може бути фатальним, це захворювання потребує негайного лікування.

Симптомами хвороби є:

 • людина не може посміхнутися, куток губ опущений;
 • людина не може підняти руки догори, або одна рука занадто слабка і не ворушиться;
 • людина не може нормально говорити: вимова нерозбірлива та плутана;
 • можливі і інші прояви, наприклад, головний біль (зазвичай, надзвичайно сильний), втрата рівноваги, часткова або повна втрата зору, та інші, особливо – у поєднанні з вищеназваними.

Звичайно, це загальні симптоми, їх наявність не означає стовідсотковий вияв хвороби.

Щоб визначити чи інсультом викликані ті чи інші симптоми можна провести такий тест:

1. Попросіть людину посміхнутися, придивіться чи симетрично виглядає обличчя та посмішка.

2. Нехай він (вона) підніме руки, спостерігайте чи не опускаються кінцівки мимоволі

3. Попросіть його (її) повторити нескладне речення: чи не звучить мова заплутано?

Якщо обличчя не виглядає симетрично, руки опускаються мимоволі, а мова нерозбірлива — потрібно негайно викликати лікаря.

Допомога надана протягом перших трьох годин опісля гострого ішемічного інсульту може запобігти розвитку паралічу та інших важких наслідків.

Методами лікування інфаркту мозку є:

 • Внутрішньовенний тромболізис — процес розчинення тромбу під впливом введеної в кров’яну систему ін’єкції.
 • Внутрішньоартеріальний тромболізис (селективний) — введення тромболітика в місце ураження.
 • Змішана терапія — комбінування двох вищезгаданих методів.
 • Механічна тромбоектомія — видалення кров’яного згустку за допомогою спеціального пристрою.

Solitaire™ Platinum — пристрій, що відновлює кровоток, видаляє згустки крові (тромби) із закупорених кровоносних судин у пацієнтів, що перенесли гострий ішемічний інсульт шляхом його екстракції з судини. Також його використовують разом з аспіраційним катетером REACT™, який в свою чергу дозволяє «відсмоктати» (аспірувати) тромб з ураженої судини. Такий вид лікування має ряд своїх переваг:

 • Збільшення терапевтичного вікна (збільшення часу для порятунку пацієнта).
 • Видалення великих тромбів з судинної системи.
 • Більш швидке одужання пацієнта з найменшим неврологічним дефіцитом.

Пацієнтам показана тромбоектомія та тромбоекстракція протягом перших 6 годин виникнення захворення та у випадку наявності великого згортку в одній із великих судин мозку.

Суть лікування полягає в тому, що лікар, в більшості випадків  це хірург  нейрорадіолог, під ангіографічним контролем через стегнову артерію вводить провідниковий (робочий) катетер з оклюзійним балоном на дистальному кінці Cello™Balloon Guide Catheter до рівня внутрішньої сонної артерії (ВСА). Після цього по цьому катетеру проводиться нейромікропровідник Avigo Hydrophilic guidewire та мікрокатетер Rebar™ або Phenom™ до ураженої ділянки судини головного мозку  тромбу. Виконується додаткова ангіографія для уточнення положення мікрокатетера відносно тромбу. Далі по мікрокатетеру заводиться стент-ретривер Solitaire™ Platinum revascularization device, який розкривають («стягуючи» з нього мікрокатетер) на рівні тромбу, утримують близько однієї хвилини для пенетрації (проникнення) тромбу у ячейки стенту. Виконується додаткова ангіографія для оцінки захвату тромбу. Стент-ретривер видаляється у розкритому вигляді у супроводі аспірації крові, при цьому балон на провідниковому катетері роздувають у просвіті ВСА з метою зупинки антеградного току крові, як профілактика емболії нових ділянок.

Механічна тромбаспірація

Даний вид механічної тромбектомії відрізняється від тромбектомії стент-ретривером тим, що в область оклюзії великої церебральної артерії замість стент-ретривера вводиться направляючий катетер дистального доступу Navien™ A+ intracranial support Catheter або аспіраційний катетер React™ Catheter до тромбу, катетер через ділянку тромбу не проводиться. Виконується аспірація тромбу за допомогою аспіраційної системи Riptide™ Aspiration System або шприцу. Комбінація механічної тромектомії з аспірацією. Особливістю такого методу є доставка мікрокатетеру та стент-ретриверу в область оклюзії великої церебральної артерії по направляючому катетеру дистального доступу або аспіраційному катетеру, установленого перед ділянкою оклюзії. При цій методиці аспірація крові при видаленні стент-ретривера з тромбом проводиться безпосередньо з направляючого катетеру в області оклюзії артерії. Таким чином досягається максимальний ефект тромбектомії при мінімальному ризику виникнення емболії нових ділянок.

 

Про обладнання для лікування нейроваскулярних захворювань читайте нижче

 

 

Балонний провідниковий катетер Cello™

Балонний провідниковий катетер Cello™

Cello™ – це провідниковий балонний катетер від американської корпорації Medtronic, який створений для тимчасової зупинки кровотоку за рахунок роздування балону в кровоносній судині під час: видалення тромбу (лікування ішемічного інсульту); ..
Внутрішньочерепний підтримуючий катетер Navien™ A+(Medtronic)

Внутрішньочерепний підтримуючий катетер Navien™ A+(Medtronic)

The Navien™ A+ від компанії Medtronic – це внутрішньочерепний підтримуючий катетер з унікальною та міцною конструкцією. Використовується при проведенні процедур механічної тромбектомії, лікування аневризм та артеріовенозної мальформації/артеріо..
Катетер React™ 68 и React™ 71

Катетер React™ 68 и React™ 71

Катетери React™ – однопросвітні гнучкі композитні катетери з перемінною жорсткістю. Вони призначені для введення інтервенційних/діагностичних пристроїв в периферичні судини та судини нервової системи, а також для видалення/аспірації емболів і т..
Мікрокатетер Rebar™

Мікрокатетер Rebar™

Мікрокатетер Rebar™ — це порожнистий однопросвітний катетер, призначений для проведення до судини через провідник-направник. На проксимальному кінці катетеру знаходиться стандартний люерівський адаптер, що полегшує приєднання до нього допоміжного приладдя...
Мікрокатетер Phenom™

Мікрокатетер Phenom™

Катетер Phenom™ – це однопросвітний катетер з різною жорсткістю, що призначений для отримання доступу до дрібних звивистих судин. Також є внутрішній шар, який полегшує рух інструментів, що вводяться у просвіт катетера. Існує декілька різновидів..
Гідрофільний провідник Avigo™ (Medtronic)

Гідрофільний провідник Avigo™ (Medtronic)

Гідрофільний провідник Avigo™ (Medtronic) показаний до загального внутрішньосудинного застосування для полегшення цільового введення катетерів у периферичні та мозкові судини під час діагностичних і (або) хірургічних процедур. Більше інформації про ..
Стент-ретривер Solitaire™ X

Стент-ретривер Solitaire™ X

Стент-ретривер Solitaire™ X – це пристрій для відновлення кровотоку у пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт, шляхом видалення тромбу із судини. Перевагами цього стента-ретривера є: можливість використання для судин різного спектру діаметрі..
Аспіраційна помпа Riptide

Аспіраційна помпа Riptide

Riptide – електромеханічний пристрій, який призначений для викачування згустків крові, рідин та дрібних часток, а також відновлення кровотоку в закупорених судинах мозку пацієнтів. Аспіраційна помпа використовується для проведення нейросудинних опера..
 Пристрій для реваскуляризації Solitaire™ X 3 мм з дизайном Parametric™ (Medtronic)

Пристрій для реваскуляризації Solitaire™ X 3 мм з дизайном Para...

Solitaire™ X 3 мм з дизайном Parametric™ – пристрій, що призначений для відновлення кровопостачання та видалення тромбу з закоркованих кровоносних судин головного мозку у пацієнтів, які перенесли гострий ішемічний інсульт. Більше інформа..